Coupe e BMW që lidh të shkuarën me të tashmen.

0
72

Ekspozita Concorso d’Eleganza në Villa d ‘Este të liqenit të Komos është ndoshta më luksozja që ndodh në botën e automobilistikës. Makina luksoze nga çdo epokë “shtrihen” nën diellin e pranverës. BMW është një sponsor zyrtar i ngjarjes dhe përgatiti një Concept Car të re.

2015-bmw-3-0-csl-hommage-34_1600x0w

E quajti 3.0 CSL Hommage, dhe dëshiron të nderojë 3.0 CSL, Coupe-n e viteve 70 i cila shkroi historinë e saj në rrugë dhe pista. “Me këtë nuk tregojmë vetëm se sa krenar jemi për të kaluarën tonë, por edhe se si ajo mund të ndikojë në të ardhmen”, komentoi kreu i departamentit të dizajnit të Grupit BMW, dhe Vice President, Adrian van Hooydonk.

bmw-30-csl-hommage-1000x667

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × three =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.