Audi R8 LMS 2016 tani në dispozicion me porosi prej 359.000 € (pa TVSH)

0
51

Pas prezantimit të tij në Geneva Motor Show në fillim të këtij viti, Audi R8 LMS është tani në dispozicion për tu porositur. Makina Sportive GT3 ka triumfuar tashmë në garë rezistence në Nürburgring dhe u ngjit dy herë në podium në Spa 24 Hours. Çmimi fillestar është 359.000 € (pa TVSH) dhe Audi Sport gjithashtu ofron një paketë opsionale «motorino dhe paketë pjesësh», e cila e rrit çmimin në 398.000 € (pa TVSH). Në krahasim me modelin e vjetër, R8 LMS 2016 ka humbur 25 kg, edhe pse ajo ka vendosur pajisje të reja, të tilla si sistemin e shpejtë-rregullues për këmbët, hapja e shpëtimit në tavan, kolona e rregullueshme e timonit dhe Audi Protection Series PS1 kolltuk, e cila është e lidhur direkt me shasin. Inxhinierët e Audi arritën të shkurtojnë 30 kg nga shasia. Motori atmosferik V10 5.2-litra jep 585 kuaj-fuqi dhe është i lidhur me një gearbox të ri 6-marshe. Prodhimi i ri i Audi R8 LMS do të fillojë më 21 shtator dhe dërgesat e para janë planifikuar për në fund të këtij viti.

03-2016-audi-r8-lms-geneva-1

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 16 =