A është kjo makina më e fuqishme në botë ?

0
110

The Polaris Sportsman është kompania që ka bërë të mundur ndërtimin e makinës më të fuqishme në botë. MV 850 Terrain Armor është makina më e re e cila është i dizajnuar veçanërisht për personelin e ushtrisë me rrota balistike dhe është i tëri i blinduar.

Me motorin prej 77HP dhe fuqinë elektrike, makina mund të përballojë çdo gjë peshë që i ngarkohet.

Inxhinierët që e kanë dizajnuar kanë marrë në konsideratë shumë aspekte dhe është makina e përsosur për t’u përdorur në një zonë lufte.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − three =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.