Kjo është supervetura e Audi

0
149
Audi

Audi ka lansuar dy veturat garuese RS3 LMS, të bëra nga ekipi i garave “Speed Factory Racing Team” dhe “Cadspeed-Racing”, që do të dalin në shitje nga mesi i janarit në Dubai.

“Pasuar nga zhvillimi i suksesshëm dhe testimi, RS3 LMS është lansuar në fund të nëntorit” ka thënë shefi i Audi për veturat garuese, Chris Reinke.

RS3 LMS ka përdorur motorin 2.0 litërsh turbocharged me katër cilindra që prodhon 326 kuaj fuqi (243kW).

Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4.5 sekonda, e cila realisht është më i ngadaltë se RS3 Sedan i ri që prodhon 394 kuaj fuqi (294kW) me motorin 2.5 litërsh turbocharged me pesë cilindra, transmeton koha.net.

Ekipi i Audi Sport i kanë shtuar RS3 të ri sportiv, i kanë shtuar atij mbrojtës më të gjerë, ‘krahët’ po ashtu më të gjerë, duke e bërë atë të gjerë 195 centimetra, që është maksimumi i makinave rrugore i lejuar.

Audi ofron RS3 LMS vjen në tri forma, varësisht nga çmimi. Njëri që konsiderohet më i miri kushton 129 mijë euro, tjetri 109 mijë euro, ndërsa i fundit 99 mijë euro.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.