New “Porsche 911 R”me 500 kuaj fuqi.

0
154

New “Porsche 911 R”me 500 kuaj fuqi.

Ju që jeni besnik i veturës “Porsche”, përgatituni fort: “Porsche” ka prezantuar shumë detaje në bukurinë e quajtur “Porsche 911 R”, shumë pak kohë para debutimit të saj. Vetura e modernizuar “911 R” vjen si një inspirim nga e paprekshmja “1967 911 R”, që në mënyrë origjinale ishte krijuar për gara. Modeli i ri “911 R” është përgjigjja e “Porsche”-s për ata që dëshirojnë “GT3” si dhe një transmision “PDK”. Sikurse edhe prodhimet me performanca të larta “GT”, modeli “911 R” ishte zhvilluar nga departamenti i motorsportit të “Porsche” “Porsche” vjen me motorin 4.0-litra, 500 kuaj fuqi dhe 8,250 rrotullime për minutë. E gjithë fuqia bartet te rrotat e pasme përmes një transmisionit me gjashtë shpejtësi. Krahasuar me trashëgimtarin nga divizioni “GT”, modeli “911 R” është më i lehtë. Është kaq i lehtë, në fakt, ky është versioni më i lehtë 911 që është në dispozicion sot. Kulmi është nga magnezi, ndërsa që modeli “911 R” vjen me interier të reduktuar. Kjo do të thotë se “911 R” është në gjendje që nga zero deri në 100 kilometra në orë, shpejtësinë ta arrijë për 3.7 sekonda, ndërsa që shpejtësia maksimale është 321 kilometra në orë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.