Mercedes-Benz prezanto modelin e ri AMG GTC

0
140
benz

Mercedes nuk ka të ndalur. Tani ka bërë publike edhe super makinën sportive AMG GT C.

Për adhuruesit e veturave sportive AMG GT Coupe vjen me 456 kuaj-fuqi nga motori i saj 4.0 litërsh twin-turbo V8 , dhe modeli S ka 506 kuaj fuqi.

AMG GT Roadster është modeli bazë që vjen me 577 kuaj fuqi i cili arrin 100km/h për vetëm 3.7 sekonda.

Makina flitet se do të prodhohet në vitin 2018 dhe pritet të jetë kryevepër e mjeteve

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.