Mercedes-Benz C-Class Cabriolet 2017

0
283

Mercedes-Benz C-Class Cabriolet 2017

“2017 Mercedes-Benz C-Class Cabriolet” me modelet “C300” dhe “AMG C43” Duke ndjekur hapat e modeleve “C300” dhe atij “AMG C43 Coupe”, “2017 Mercedes-Benz C-Class Cabriolet” debuton në ngjarjen e veturave në Gjenevë, me të njëjtin motor. Modeli “C-Class Cabriolet” do të arrijë në ngjarjet e mëdha të veturave me një butësi tradicionale, dhe aspak të vrazhdë. “Mercedes-Benz” e quan “C-Class”-in si kabrioletin e parë ndonjëherë, që mund të ngrejë pyetjet, “çfarë ju kishte marrë kaq kohë të gjatë që ta sjellin një të tillë” dhe “çfarë për “CLK-Class cabrio”? Me sa duket “Mercedes” përfundimisht do ta ndjekë linjën e kabriove, si te BMW-ja, me seritë e saj “4 Series” dhe “Audi” me modelin e saj kabrio “A5”, “Mercedes-Benz C300” mbetet me modelin e vet 2.0-litra, me motorin me katër cilindra, që edhe përkundër kësaj arrijnë të prodhojnë rreth 241 kuaj fuqi. Do të ofrohet ekskluzivisht me transmisionin me nëntë shpejtësi, automatik, i përdorur te limuzina “C300” dhe në kupe, me zgjidhje për tërheqje në rrotat e prapme dhe atë “4Matic”, me tërheqje në të katër rrotat. Për një veturë me më shumë shtytje, mund të zgjidhni edhe “2017 Mercedes-AMG C43 Cabriolet”. Modeli “C43” vjen me motorin prej 3.0-litra, “twin-turbo” dhe “V-6”, me 362 kuaj fuqi, që po ashtu ofrohet me të njëjtin transmision me nëntë shpejtësi. “4Matic” me tërheqje në katër rrotat vjen standard. Përkundër pak më shumë peshë që ka, modeli “2017 Mercedes-AMG C43”, shpejtësinë nga zero deri në njëqind kilometra në orë e arrin për 4.7 sekonda, në krahasim me 4.6 sekonda të modelit kupe. Pesha e kabrioletit nuk është bërë me dije. Sikurse edhe kupe, “Cabriolet” përdor shumë alumin, përfshirë parafangon, kapakun mbi motor dhe pjesën e prapme te bagazhi. Përfshin edhe teknologjinë, asistimin në vozitje dhe frenimin emergjent automatik, e po ashtu edhe kamerat nga ana e pasme dhe nxehëset për ulëset e parme. Hapja e kulmit mund të bëhet edhe kur jemi me një shpejtësi prej 49 kilometra në orë, dhe këtë e bën për 20 sekonda.Vjen standard me ngjyrë të zezë, por edhe ngjyra e errët kafeje, e errët e kaltër dhe e kuq e errët janë në dispozicion. Modelet “2017 Mercedes-Benz C300 Cabriolet” dhe modeli tjetër “C300 4Matic” do të prezantohen në fund të kësaj vere. Modeli “Mercedes-AMG C43 Cabriolet” do t’i ndjekë ata në vjeshtë. Çmimet ende nuk janë përmendur, por mendohet se çmimi fillestar do të fillojë diku nga 57,000 euro.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.