Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018

0
800
land rover
Vetëm pak ditë pasi lansoi modelin Discovery, kompania britanike ka bërë të ditur se pas dy vitesh do ta lansojë një Defender të ri.

Mësohet se kjo veturë e destinuar për terrene të vështira, do të ketë arkitekturë alumini të bazuar në Discovery, Range Rover dhe Range Rover Sport.

Por, nuk do të jetë e ngjashme me Evoque apo Discovery Sport.

Mësohet se dizajni është finalizuar, ndërsa inxhinierët janë duke i testuar disa nga pjesët që e vënë në lëvizje veturën.

Ky Land Rover pritet të ketë ndryshime të mëdha, që do të pranohen menjëherë nga entuziastët e këtij brendi.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.