Si të ngisni makinën në borë

0
803

Si të ngisni makinën në borë për të qënë më të sigurtë në drejtimin e makinës tuaj.

Në këto kohë të ftohta dimri dhe me rrugë të ngrira secili prej nesh duhet të ketë kujdes në veprimet që bën me makinën e tij. Sidomos shoferët e rinj të cilët duhet të kenë kujdes më të madh për mungesë eksperience. Këto jane disa këshilla të thjeshta dhe që ndoshta shumë prej nesh i dimë, por ka edhe nga ata që ndoshta nuk ju kanë rastisur dhe nuk janë informuar për mënyrën se si duhet të reagojmë kur ngasim makinën në rrugë të ngrira.

Hapi i parë: Kaloni mbi vijat ku ka qarkulluar makina para jush!

Hapi i dytë: Pedalet i prekni sa më ngadalë dhe lehtë. Po ashtu me timon manovroni më ngadalë dhe lehtë!

Hapi i tretë: Shikoni videon.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.