Mr Bean shet McLaren e tij

0
119

Sa kërkon komediani britanik Rowan Atkinson për – McLaren- e përplasur që nget nga 1997? Tetë milionë paund, dmth 10,7 mil. Euro! Atkinson është koleksionist i njohur makinave dhe është shfaqur shpesh në mënyrë të përsëritur në emisione si Top Gear dhe merr pjesë në garat me makina historike. F1 është ndoshta krenaria e tij më e madhe. E ka blerë në 1997 për 540.000 £ dhe që nga atëherë ka udhëtuar 41.000 kilometra. Vetëm pak ditë më parë i famshmi zoti Bean iu afrua shtëpisë Taylor & Crawley për të shitur McLaren e tij me cmim feudal në Londër. Kjo makinë është një nga 64 makinat F1 që lejohen të ecin në rrugë dhe është e përplasur dy herë. Herën e parë, në 2009, Atkinson i ra mbrapa një makine. E dyta, në 2011, goditi një pemë. Në të vërtetë, dëmin përfundimisht e pagoi kompania e sigurimeve. Flasim rreth 910,000 £, një shumë e cila ende konsiderohet si më e larta në Britanin e Madhe në aksident me vetëm një makinë! Aktori nuk ka deklaruar pse shet makinën, Por, ai ka thënë se ai nuk e kishte blerë si një investim, por për ta përdorur atë çdo ditë. Si kishte thënë më parë zoti Bean: «Te gjitha SuperCar moderne me performancë të ngjashme, janë të rënda, të mëdhaja dhe nuk kanë vend në bagazhin e tyre. Kurse, F1 është e vogël, por nxë tre, ka vënd për të shkuar të gjithë me pushime dhe ka hapësirë për një motorr V12 6,1 litra. Dhe ka peshën e një makine për pazar. ” atkinson-b640tall Nëse jeni të interesuar për të blerë  F1 e rikonstruktuar të komedianit të famshëm, ju mund të kontaktoni personalisht me Taylor & Crawley. Nëse ju interesoheni seriozisht për ta blerë, ndoshta jeni në gjendje për ta parë atë edhe nga afër, përderisa foto nuk ka në faqen e internetit.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.