Kush bleu 458 Speciale dhe ngeli pa punë…?

0
90
makine

Ish-prezantuesi, James May, i njohur në Top Gear bleu të fundit Ferrari 458 speciale, pasi mendonte se do të nënshkruajë një kontratë të re tre-vjeçare që do të siguronte qëndrimin e tij në emision. Diçka e cila si dhe e dimë, në fund nuk ndodhi, pas ngjarjes së bërë nga bashkë-prezantuesi, Jereme Clarkson, i cili sulmoi producentin e emisionit. Pra, është mirë të sigurohemi për situatën tonë ekonomike, para se të marim vendimin për të blerë një makinë të shtrenjtë me vlerë rreth 300,000 euro. “Ishte periudha, ku tre prej nesh ishim në prag të një kontrate të re tre-vjeçare për të vazhduar Top Gear dhe doja ta festoja, duke blerë një 458 speciale», tha May. Pastaj ai shtoi: “Kur Clarkson grushtoi producentin Oisin Tymon, atëherë kuptova se… gjithçka mbaroi. Gjithçka… përveç urdhrit për porosinë e 458 speciale, e cila ishte paraqitur në sistemin e fabrikës së Ferrari ». Sigurisht, nëse ne shikojmë anën e mirë të ngjarjes, May disponon aktualisht të fundit Ferrari 458 Speciale që ka dalë nga fabrika e Maranello.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 10 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.