Volkswagen sjell furgonin e famshëm në versionin elektrik

0
89

Kohëve të fundit e gjithë vëmendja ka qenë tek skandali që ka bërë Volkswagen. Por, me njoftimin e ri që ka bërë prodhuesi gjerman, ka bërë që të hiqet vëmendja nga ky skandal që i ka shkaktuar shumë telashe. Në vitin 2013, ky model i furgonit u ndalua së prodhuari, shkaku i problemeve të ndryshme me ligjet e sigurisë së automjetit, sistemit të frenimit ABS dhe mungesës së air bage-ve.Gjenerata e re e furgonit (VW Beetle i njohur për emra të ndryshme në mbarë botën, si Microbus, Transporter, Camper dhe Kombi), pritet të fillojë të prodhohet më 2017, në qytetin Puebla të Meksikës, transmeton Telegrafi. Ky model që do të mbushet me rrymë, do të mund të vozitet deri në 500 kilometra me vetëm një mbushje. Sidoqoftë, mbushja me benzinë apo naftë do të jenë opsionale. Sistemi i ajrosjes që ishte në versionin e vjetër, do të zëvendësohet me atë hibrid-shtytës, që bën një pastrim tepër të mirë të ajrit. Sistemi i mbrojtjes në rast përplasjes apo rrotullimit do të jetë shumë i avancuar, duke mos i lënë shumë mundësi lëndimeve. Pjesa e jashtme e furgonit nuk do të ndryshojë, por nuk bëhen të ditura detajet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + eight =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.