Po vjen Ferrari i Ri

0
56

Ceshtje orësh është shpallja e modelit të ri të markës italiane, siç tregohet nga katër fotografitë ngacmuese që ka hedhur në Twitter. Çdo foto është e shoqëruar nga një fjalë: Performancë, Dizajn, Inovacion, Pasion. Zbulimi në internet është caktuar për të martën, 3 shkurt. Ferrari i ri bazohet në 458 Italia dhe ndoshta do të quhet 458M, me shkronjën “M” e cila i referohen Modificato. Sipas të dhënave, Motori do të jetë Supercharged 3,8 V8 i California T. Por do të jetë përmirësuar në mënyrë të dukshme që të kalojë në fuqi 670 PS dhe çift rrotullues prej 76 KGM. Pra, Ferrari i ri do të jetë më i fortë se 650S McLaren. Premiera për publikun do të mbahet në fillim të muajit mars në Gjenevë, në prani të njeriut të fortë të Grupit Fiat Chrysler, Sergio Marchionne.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × two =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.