Modeli i ri i Mercedes – AMG GT R 2017 – më në fund është prezantuar për publikun.

Kjo makinë ka një motor 4.0 V8 që prodhon 577 kuaj-fuqi, mjaftueshëm sa për të arritur 100kmh në vetëm 3.6 sekonda.

Kjo e bën modelin AMG GT R më të shpejtë se GT S, për 8kmh, transmeton.

Makina ka një pamje sportive mjaft të bukur dhe tërheqëse për këdo. “Ajo kombinon fuqinë e AMG GT3 Racing me praktikën e përditshme të AMG GT” premton shefi i AMG Tobias Moers.

Ne po ju prezantojmë këtë mrekulli të cilën mund ta shihni më poshtë:

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 11 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.