Ju prezantojmë Mercedes-Benz GLE M-Class

0
74

Mercedes-Benz GLE M-Class

Mercedes po punon për modelin e tij më të ri me emrin Mercedes-Benz GLE. Është model i gjeneratës së tretë të M-Class, i cili ofron më shumë komoditet, ka grilë më të rafinuar, një set të ri të dritave LED dhe një marmitë sport, e cila tani është e integruar në fund të bumperit të pasëm. Makina ka një motor është 2.1 litërsh me katër cilindra dhe me naftë që prodhon 201 kuaj-fuqi, tjetri është një 3.0 litërsh turbo-binjak V6 që prodhon 330 kuaj-fuqi, dhe i fundit është një motor hibrid i cili prodhon 436 kuaj-fuqi dhe 479 çifte rrotulluese. Shpejtësia prej 98kmh arrihet në vetëm 4 sekonda. Mercedes GLE do të shfaqen në Nju Jork gjatë javës së ardhshme. Më poshtë mund t’i shihni disa fotografi të modelit. Mercedes-Benz GLE M-Class Mercedes-Benz GLE M-Class Mercedes-Benz GLE M-Class

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + 4 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.