Ju Prezantojmë me Mercedes-Benz X-Class

0
142

Sipas informacjoneve që po qarkullojnë pick up i Mercedes do të quhet X-Class.

Pick up gjerman i Mercedes do të ndërtohet tek fabrika e përbashkët e Renault dhe Nissan ne Argjentinë dhe Spanjë, dhe prodhimi pritet të fillojë në fund të vitit 2019.Të dyja kompanitë, Mercedes dhe Nissan kanë paralajmëruar prej kohësh se do të punojë se bashku për prodhimin e automjeteve pick up,ku Nissan prej shumë kohesh tashmë ka bërë pjes të gamës së saj të automjeteve modelin Navara.Modeli pick up i Mercedes po zhvillohet dhe dizajnjohet nga kompania Daimler për të plotësuar nevojat e konsumatorëve,ku do të ketë të gjitha tiparet e Mercedes-Benz dhe dyshemenë e Navara-s.Sipas kryetarit të Daimler Dr. Dieter Zetsche në sajë të partneritetit Renault-Nissan do të reduktojë në mënyrë drastike kohën dhe koston e prodhimit.Nga ana tjetër drejtori ekzekutiv i Renault-Nissan, zoti Carlos Ghosn theksoi se ky projekt do të lejojë për të optimizuar kapacitetin e fabrikave.Duhet të theksohet se pick up i ri i Mercedes do të ofrohet në të gjithë tregun botëror për shitje,duke filluar nga Evropa dhe në SHBA, Amerika Latine, Afrika e Jugut dhe Australi. Janë këto disa nga informacjonet që kemi arritur te sigurojmë për modelin e ri Mercedes-Benz X-Class.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 3 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.