Jaguar XE, makina më e bukur e 2014.

0
104
makina

Garat në industrinë e automobilave janë kaq shumë që korrespondon pothuajse një çmim për çdo model. Një prej tyre është Festival Automobile International, në të cilin theksohet “makina më e bukur e vitit”. Konkursi zgjati nga 4 dhjetor – 18 janar dhe u nda në katër faza, me votim publik online.

Në finale kaluan Jaguar xe, Fiat 500X, Mazda MX-5 dhe Mercedes C-Class Estate, me sedanin britanik të marrë më shumë vota. XE është “Përgjigja” britanike për modelet gjerman të sedan premium të mesëm. Motorët i rinj INGENIUM kombinojnë performancën me të konsumin e ulët të gjelbër. Bie në sy motori 2-litrosh nafte me 163 PS dhe 3,8 lt / 100 km, dhe 3,0 V6 benzinë me 340 PS për versionin e përkryer S.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.