Edicion Special i BMW M4 për titullin në DTM

1
118

Eshtë e zakonshme që prodhuesit… të investojnë mbi sukseset e tyre në motorsport, dhe BMW nuk është përjashtim. Me kampionatin e këtij viti DTM që të kalojnë në histori, kompania gjermane është duke filluar një edicion të kufizuar të M4 për të festuar fitoren titullit të shoferëve me Marco Wittmann.

M4 DTM Champion Edition do të ndërtohet në vetëm 23 kopje, numri që mbahet nga Wittmann në M4 e tij të garave. Ngjyra e bardhë e makinës dhe kapaku i zi, po ashtu i referohen makinës së 25-vjeçarit gjerman. Në detajet e makinës përfshihen ekskluzivisht edhe numri 23 mbi dyer, stickers «WIT DTM Champion 2014»  në dritaret anësore të pasme, vija shumëngjyrëshe, nënshkrimi i kampionit në fibrën e karbonit etj…

Në prezantimin e makinës në Hockenheim, kreu i BMW Motorsport, Jens Marquardt, njoftoi se Wittmann do të mbetet në radhët e ekipit bavarez. Dhe do të shpërblehet edhe me një mundësi prove me makinë njëvendëshe të Formula 1 me Scuderia Toro Rosso. “Unë jam i gëzuar”, tha Wittmann. “I gjithë sezoni ka qenë i mahnitshëm.Vazhdimi i kontratës sime me BMW dhe prova e njëvendëshit të F1 është një ëndërr që bëhet realitet. Fillimi i edicionit të ri të  M4 me ngjyrat e makinën time është qershia mbi tortë>>.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + thirteen =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.