Bugatti Chiron i ri do të arrijë 463 km/orë!

0
109

Bugatti Chiron i ri do të arrijë shpejtësinë 463 km/orë! Ky është modeli që do të zëvendësojë Veyron e famshëm dhe thashethemet thonë se do të mbajë një motorr prej 1500 hp, dhe arrin shpejtësinë nga 0-100 km/orë në vetëm 2 sekonda! Të dhënat për krijimin e ri të Bugatti Chiron i solli revista britanike CAR. Pasardhësi i Veyron do të ketë W 16 cilindër, motor 8.0-litrosh, performanca e të cilës do të … rritet në 1500 kuaj-fuqi për të arritur performancën ekuivalente me ato të disa tek-vendësheve të F1. Çift rrotullues i Chiron besohet të mbetet te 1500 Nm, ashtu si Veyron Super Sport, por këto dy makina nuk do të kenë shumë gjëra të përbashkëta, pasi informacioni tregon se përbërësit e modelit të ri do të jenë 92% pjesë të reja ose të modifikuara. Përsa i përket performancës, Chiron besohet se do të arrijë nga 0-100 km/orë në vetëm dy sekonda, duke e bërë atë një gjysëm sekondi më të shpejtë se Veyron SS WRE, ndërsa shpejtësia maksimale do të rritet nga 415 km/orë në 463 km/orë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.