Biçikleta nga prodhuesit më të famshëm të makinave

0
113

Për më shumë se një shekull, prodhuesit e makinave të ndryshme në mbarë botën vazhdojnë të shesin dhe biçikleta. Janë biçikleta për mal ose qytet apo me teknologji të lartë dhe aerodinamike me materiale të avancuara, ashtu si dhe në makinat e tyre. Biçikletat e mëposhtme u gjendën në Tour de France 2015, një nga tre Grand Tours e çiklizmit. Aston Martin Me disk frenash hidraulik, zhvendosje marshash elektrike, drita të integruara LED dhe çdo gjë nga fibër karboni, Aston Martin One-77 është … mishërim i biçikletës premium. Ashtu si SuperCar edicioni i kufizuar me të njëjtin emër që ishte frymëzim për këtë biçikletë, kështu dhe ky Aston Martin është gjithashtu shumë i shtrenjtë. Çmimi arrin në 39.000 $, duke eklipsuar shumicën e makinave në rrugë. aston-martin-bike-640 Ferrari Prodhuesit më të mirë të makinave sportive italiane kanë shitur dhe biçikleta, të tilla si Colnago built Di2 garash me vlerë $ 16,750, e cila kishte një numër të kufizuar të modeleve. Sigurisht që ka pasur në prodhim edhe biçikleta malore, që janë shitur në SHBA për një çmim më të arsyeshëm, atë të 520 $. ferrari-bike-640 Hummer GM ka bërë një marrëveshje me Montague, një kompani që dikur ishte përpjekur për të shitur biçikleta që paloseshin në ushtrinë amerikane. Pra, kështu lindi Hummer Tactical Mountain Bike. hummer-bike-640 Jaguar Prodhuesi Britanik i makinave sportive nuk krijon biçikleta, por lejoi kompaninë e biçikletave PINARELLO për të përdorur Aerodinamikën e vitit 2014, për të ndërtuar Dogma F8 garash. Si një sponsor i ekipit Sky në Tour de France, Jaguar është i njohur si një ndjekës i çiklistëve me biçikleta shtesë dhe pjesët janë të montuar në një Type Coupe f- ose një Sportbrake XF (si foto). jaguar-bike-640 Jeep Nëse Jeep ndodhet në majat e modeleve off-road amerikane, është mëse normale se kjo markë do të prodhojë biçikleta off-road. Të gjitha biçikletat e saj kushtojnë më pak se 500 $. jeep-bike-640 Lamborghini Biçikleta Lambo është padyshim më e shtrenjtë. Më konkretisht kjo në foto me vlerë $ 32.000, e cila ka timon të verdhë lëkure dhe është ndërtuar nga fibër karboni. Kjo është bërë nga IMPEC, pjesa më e mirë e BMC, një kompani zvicerane që prodhon biçikletat më të mira për çiklistët ashtu si bën dhe Lamborghini për shoferët e tij. IMPEC ndërtoi vetëm 50 nga modelet e Lamborghinit. lamborghini-bike-640 Land Rover Ndryshe nga një Range Rover që është në mënyrë të rehatshme në qytet dhe jashtë rrugës, një biçikletë Land Rover duhet të zgjidhet bazuar në përdorimin përfundimatar. Në qoftë se ju thonë se kjo do të jetë për rrugë apo malore, por sigurisht ju nuk mund ti bëni të dyja. Një tjetër ndryshim është se biçikletat janë relativisht më të lira. Ka biçikleta qyteti, qe palosen, modele malore dhe fëmijë dhe asnjëra prej tyre nuk do të kushtojë më shumë se 800 $. land-rover-bike-640 Lexus Luksi i Toyota ka ndjekur dy rrugë në botën e çiklizmit – një të vërtetë dhe një imagjinare. Biçikletë malore NXB Concept, prezantuar në Motor Show Tokio në vitin 2013, ndoqi rrugën e imagjinatës, ndërkohë që ky fibër karboni rruge, F-Sport (foto), egzistonte në të vërtetë dhe ofrohej për tregun japonez. Dhe si Lexus LF-A SuperCar ishte frymëzim ajo ishte e shtrenjtë, dhe arrin 11.000 $. lexus-bike-640 BMW Në qoftë se ju nuk mund të përballoni një BMW M3, ju mund të kufizoni veten për një biçikletë nga BMW. Biçikletat M fillojnë nga $ 1350, si kjo në foto dhe për të arritur $ 3228 për gara dhe me fibra karboni. bmw-bike-640 Mercedes-Benz Mund të zbukurojë disa nga makinat më të shtrenjta në botë, por nuk kufizohet vetëm në ato, sepse importon dhe biçikleta në linjën e saj të prodhimit. Ofron biçikleta për burra, gra dhe fëmijë, me biçikletat më të shtrenjta për të rritur të shiten për më pak se $ 2,000. Biçikletat për fëmijëve janë shumë më të lira, dhe fillojnë nga $ 400. Sigurisht secila prej tyre është e zbukuruar me stemën e Mercedes mbi pirunin para në mënyrë që ajo të duket. mercedes-benz-bike-640 Porsche Biçikleta S Porsche nuk mund të konsiderohet si biçikleta me teknologjinë më të fundit që ju mund të bleni, por në trup është shkruar me shkronja të mëdha “Porsche”. Përveç emrit, ajo ka trup alumini, pirune me fibra karboni, disk frenash hidraulik dhe një sistem lëvizjeje me rrip si në makinë dhe jo me zinxhir, karakteristika që janë të mjaftueshme për të kushtuar 4450 $. porsche-bike-640

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 19 =