Nissan Rogue me shirita lëvizëse në vend të rrotave (Foto)

0
184

Në New York Auto Show 2017, Nissan do të sjellë makinën që në vend të rrotave, ka shirita lëvizëse sikur të tankeve.

Modeli Rogue, që ka strukturë të gjerë dhe është shumë i lartë, ka mundësi të lëvizë nëpër të gjitha terrenet e vështira, shkruan Telegrafi.

Me 170 kuajfuqi, ky crossover me 2.5-lira është mjaft i qëndrueshëm dhe ka kapacitetet të kaloi shtigje të gjata.

Në anën tjetër, meqenëse është i dedikuar për vende të largëta, pritet të ketë edhe disa mundësi tjera, të cilat do të publikohen javën që vjen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + 2 =