Bentley Mulsanne vjen me modele luksoze

0
60

Automjete si Bentley Mulsanne janë të rrallë

Bentley ka tani ka një makinë të re dhe shumë luksoze, kjo është një anije qe do të bëjë debutimin në Geneva Motor Show. Bentley nuk ka humbur kohë për të ri freskuar modelin Mulsanne, versioni i ri do të debutojë në shfaqjen e Gjenevës muajin e ardhshëm. Modeli do të prezantohet në tre stile të quajtura: Mulsanne, Mulsanne Speed dhe “Mulsanne Extended wheelbase”, kompania britanike thotë se modeli ka një Restyle të jashtëm, përmirësimet në shasi, dhe në ulëset e pasme që kompania thotë se do të jenë standard për rehatin e pasagjerëve. Mulsanne vazhdon të ketë një motor V8 6.75 litërsh i cili prodhon 505 kuaj fuqi, ndërsa makina nga 0 deri në 100 km/h arrin për 5.1 sekonda, kurse shpejtësinë maksimale e arrin në 296 km/h(184 mph). Modeli Mulsanne Speed prodhon 530 kuaj fuqi, dhe shtyn makinën në 100km/h vetëm për 4.9 sekonda dhe arrin shpejtësinë më të lartë deri në 305 km/h(190 mph). Bentley ka një sistem të ri infotainment, pasagjerët në ulëset mbrapa (Backseat) do të kenë qasje në një palë tableta Android; 4G, wi-Fi dhe Bluetooth ku do të ju mbajë të lidhur.Bentley Mulsanne do të shfaqet muajin e ardhshëm në shfaqjen automobilistike në Gjenevë, Mulsanne çmimin aktual e ka rreth 300,000 dollar dhe pas shfaqjes mund të presim një çmim më të saktë rreth paketës së re Bentley Mulsanne. makina_ne_shitje makina_ne_shitje makina_ne_shitje makina_ne_shitje Uploaded by graham_stacey makina_ne_shitje makina_ne_shitje makina_ne_shitje makina_ne_shitje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 11 =