Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e ri.

0
2133
audi a9

Audi A9, një koncept madhështor.

Audi A9 drejt teknologjisë elektrike.

Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë vënë pas krijimit të tyre duke aplikuar teknologjinë më të avancuar.

Audi, gjithashtu është duke punuar në këtë teknologji. Audi A9 besohet se do të jetë modeli i parë më konkurent për markat e tjera sa i përket veturave elektrike.

Nuk janë zbuluar detaje të veturës, kur do të lansohet ose performancat e saj, përveç asaj që thuhet se vetura do të kapë shpejtësinë 500km/h.

Ndërsa, kanë rrjedhur edhe konceptet se si do të duket vetura:

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.