Aston Martin publikoi një prodhim të kufizuar te serive madheshtore të Aston Martin Vanquish Zagato Coupe; krijimi i fundit nga partneriteti i saj i gjatë me shtepine prestigjoze italiane të projektimit, Zagato.

Koncepti Vanquish Zagato u zbulua me brohoritje të madhe në konkursin d’Eleganza Villa d’Este në liqenin Como, Itali në maj 2016. Në sajë të interest të paparë ndaj klientit, një prodhim i limituar prej 99 makinave do të ndërtohet nga Aston Martin në fabrikën Gaydon, Angli.

Aston Martin Vanquish Zagato është makina e pestë e dale nga një bashkëpunim që shtrihet prapa mbi pesë dekadash, duke bashkuar dinamikën e Aston Martin me cilesitë materiale dhe aftesitë dizenjuese të Zagato.

Si dhe nga aftësinë sportive spektakolare, Vanquish Zagato tregon nivelin më të mirë të luksit nga seritë e  Aston Martin.

Bashkëpunimi me Zagato filloi me DB4 GT Zagato një makinë e bukur garash e vitit 1960, tani me vlerë prej mbi 10 milionë £  dhe përfshin Vantage Zagato V8 nisur në vitin 1986, i vitit 2002 DB7 Vantage Zagato dhe V12 Vantage Zagato lëshuar në vitin 2011.

Aston Martin Vanquish Zagato është një shtesë e fuqishme në atë portofol, një makinë GT që bashkon veçantinë e Aston Martin dhe aftësitë me të dhënat karakteristike të projektimit Zagato, të lindur nga garat dhe të përmirësuar gjatë shumë viteve të krijimit të makinave elegante sportive. 6.0L V12 powertrain Aston Martin ka qenë e mbirenditur për të rritur prodhimin e saj të 600kf, të aftë për të dhënë një kohë të parashikuar 0-60mph prej 3.5 sekonda. Kjo ecuri e shtuar bashkengjitur me një organizim unik e pezullimit do të krijojë një experience unike GT lëvizëse të veçantë për modelin Vanquish Zagato.

 

 

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.